Otvárame prihlášky na 2. ročník Letnej školy: Mladí proti extrémizmu a radikalizmu

 

Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI) v spolupráci s Nadáciou Friedrich Ebert Stiftung, Ministerstvom spravodlivosti SR a NATO PDD otvára výzvu na predkladanie prihlášok na

LETNÚ ŠKOLU: MLADÍ PROTI EXTRÉMIZMU A RADIKALIZMU 2018 (druhý ročník)

22. jún – 24. jún 2018, Banská Štiavnica

Ak si študentom strednej školy a zaujíma ťa, ako sa dá bojovať za ochranu ľudských práv a proti nenávisti, pripoj sa k ostatným študentom z celého Slovenska, ktorí sa stretnú koncom júna v Banskej Štiavnici v hoteli Grand Matej na víkendovej letnej škole.

Počas letnej školy sa dozvieš, aké formy má dnes extrémizmus, radikalizmus a netolerancia, kde sa s nimi stretávame a ako sa im vieme (alebo nevieme?) účinne brániť. Naučíš sa tiež, ako si overovať, či informácie, ktoré ti podsúvajú médiá, sú pravdivé alebo len sledujú svoje ciele a záujmy. Čakajú ťa tiež rôzne voľno časové aktivity, počas ktorých lepšie spoznáš ostatných mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska, s ktorými ťa spájajú rovnaké záujmy.

Na konci letnej školy získaš certifikát o absolvaní letnej školy a staneš sa súčasťou unikátnej online platformy „Mladí proti extrémizmu a radikalizmu“, kde ti skúsenejší kolegovia podajú pomocnú ruku pri ďalšom štúdiu či profesionálnom raste.

Ako sa prihlásiť?

Stiahni si PRIHLÁŠKU. Vyplnenú a podpísanú nám ju zašli emailom na katarina.panisova@slovaksecurity.org najneskôr do 6. júna 2018 (streda). Na tejto adrese zodpovieme aj ďalšie otázky. Vybraných účastníkov budeme kontaktovať 11. júna 2018.

Čo treba spĺňať?

  • byť študentom strednej školy;
  • mať záujem o oblasť ochrany ľudských práv a boja s nenávisťou;
  • v čase konania letnej školy dovŕšiť 18 rokov.

Koľko stojí účasť na letnej škole?

Účasť je bezplatná, v plnej výške hradíme ubytovanie, stravu aj cestovné náklady.

NA STIAHNUTIE

  

SÚVISIACE PROJEKTY