Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI) spolu s NATO Public Diplomacy Division a Nadáciou Friedricha Eberta organizuje

 LETNÚ ŠKOLU: MLADÍ PROTI EXTRÉMIZMU A RADIKALIZMU

21.- 23. jún 2019, Banská Bystrica

Ak si študentom strednej školy a zaujíma ťa, ako sa dá bojovať za ochranu ľudských práv a proti nenávisti, pripoj sa k ostatným študentom z celého Slovenska, ktorí sa stretnú koncom júna v Banskej Bystrici na víkendovej letnej škole.

Počas letnej školy sa dozvieš, aké formy má dnes extrémizmus, radikalizmus a netolerancia, kde sa s nimi stretávame a ako sa vieme (alebo nevieme?) účinne brániť. Naučíš sa tiež či informácie, ktoré ti podsúvajú médiá, sú pravdivé alebo len sledujú svoje ciele a záujmy. Čakajú ťa tiež rôzne voľnočasové aktivity, počas ktorých lepšie spoznáš ostatných mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska, s ktorými ťa spájajú rovnaké záujmy.

Ďalšie info na: https://slovaksecurity.org/projects/letnaskola/

Stiahni si PRIHLÁŠKU (nájdeš nižšie). Vyplnenú a podpísanú nám ju zašli emailom na info@slovaksecurity.org najneskôr do 2. júna 2019 (nedeľa). Vybraných účastníkov budeme kontaktovať 6. júna. Na tejto adrese zodpovieme aj ďalšie otázky.

Čo treba spĺňať?

  • byť študentom strednej školy;
  • mať záujem o oblasť ochrany ľudských práv a boja s nenávisťou
  • v čase konania letnej školy dovŕšiť 18 rokov

Koľko stojí účasť na letnej škole?

Účasť je BEZPLATNÁ, v plnej výške hradíme ubytovanie, stravu aj cestovné náklady.

VŠETKY PROJEKTY