Kristína Urbanová, šéfredaktorka portálu CyberSec.sk

Kristína je študentkou bezpečnostných a strategických štúdií a medzinárodných vzťahov na Masarykovej univerzite v Brne. Zameriava sa predovšetkým na oblasť kyberbezpečnosti a kybernetickej obrany. Venuje sa taktiež fenoménu informačných a psychologických operácií. V minulosti absolvovala stáž na Odbore zahraničnej politiky v Kancelárii prezidenta SR. Okrem portálu CyberSec.sk pôsobí ako projektová manažérka v think-tanku STRATPOL a ako senior analytička vo fact-checkingovom projekte Demagóg.sk. Prispieva taktiež do portálu Security Outlines.

Matej Spišák, šéfredaktor portálu Antipropaganda.sk

Matej je študentom magisterského odboru Medzinárodné vzťahy na Central European University vo Viedni. V roku 2020 absolvoval študijný a pracovný pobyt v rámci programu The Bard Globalization and International Affairs Program (BGIA) v New Yorku. Bakalársky titul získal na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v odbore Európske štúdiá. Počas štúdia nazbieral skúsenosti v štátnych inštitúciách, vrátane stáží na Oddelení strategickej komunikácie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v Kancelárii štátneho tajomníka Róberta Ondrejcsáka na Ministerstve obrany, na Odbore zahraničnej politiky v Kancelárii prezidenta SR, a tiež na Stálej misii SR pri OSN v New Yorku. Matej okrem portálu Antipropaganda.sk pôsobí aj v mimovládnej organizácii Stratpol.

Mária Alena Hasáková, projektová manažérka

Mária Alena vyštudovala Právnickú fakultu v Trnave a počas štúdia sa špecializovala najmä na oblasť medzinárodného práva, bezpečnosti a medzinárodných vzťahov s dôrazom na Rusko a Ukrajinu, na aktuálnu situáciu v týchto štátoch v kontexte európskej politiky. Absolvovala niekoľko študijných pobytov, pričom medzi tie najzaujímavejšie patrí študijný pobyt v sibírskom meste Omsk, či holandskom Tiburgu. Počas štúdia absolvovala stáž na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR či na Veľvyslanectve SR v Jakarte. Ovláda anglický, ruský a ukrajinský jazyk. V súčasnosti riadi výskumný projekt na odhalenie dezinformácií v Gruzínsku.

Petra Rendková, projektová spolupracovníčka 

Petra je interná doktorandka Katedry politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Vo svojom výskume sa prioritne orientuje na oblasť extrémizmu a krízového riadenia vo verejnej správe. Je autorkou odborných a vedeckých článkov z mnohých oblastí politológie. Počas štúdia organizovala odborné diskusie po slovenských vysokých školách na tému vzdelávania na Slovensku a nárastu extrémizmu medzi mladými. V SSPI má aktuálne na starosti projekt: “Nenaleť: dezinfo a extrém (e-learning)”, ktorý umožní vytvorenie online e-learningového kurzu „Nenaleť: dezinfo a extrém“; pre študentov a ich pedagógov. Od roku 2017 je členkou projektového tímu KEGA č. 003TnUAD-4/2018, ktorý sa venuje inovácii metodických listov pre učiteľov občianskej náuky z pohľadu potreby prevencie prejavov extrémizmu a výchovy k demokratickému občianstvu.

 

Vladimír Pavešic, projektový spolupracovník

Vladimír Pavešic je spolupracovníkom Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku (SSPI) od roku 2019. Od roku 2006 sa venuje problematike obrannej a bezpečnostnej politiky . V súčasnosti prispieva aj článkami na portál Antipropaganda.sk. Magisterské štúdium v odbore politológia absolvoval na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda v Trnave v roku 2011. Vo svojich prácach sa venoval problematike terorizmu a zahraničnej politike v regióne Blízkeho východu. Pred pôsobením v SSPI pracoval v oblasti Automotive na rôznych technicko-odborných pozíciách týkajúcich sa zabezpečenia kvality a neskôr aj v oblasti personálneho rozvoja zamestnancov. Hovorí po anglicky a nemecky.