Secure and Strong: V4 goes cyber – Budapešť

20160519_131503

Dňa 19. mája sa v Budapešti uskutočnila tretia študijná cesta v rámci projektu „Secure and Strong: V4 goes cyber“, ktorý realizuje Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku v spolupráci so zahraničnými partnermi s podporou Medzinárodného vyšehradského fondu (IVF).

Budapešť bola po Bratislave a Prahe už tretím mestom, kde sa konalo stretnutie expertov z krajín V4, na ktorom SSPI reprezentoval jeho riaditeľ, Marian Majer. Experti absolvovali tri stretnutia. Prvé bolo zamerané na kybernetickú bezpečnosť a ochranu dát v ozbrojených silách, tému s odborníkmi konzultoval Gábor Pozderk z maďarského Ministerstva obrany. Druhé bolo zamerané na Kybernetickú bezpečnosť a privátny sektor, túto tému s expertmi konzultoval Gábor Hirsch z Alliance for Digital Economy. Témou tretieho stretnutia bola bližšia spolupráca pri ochrane kritickej infraštruktúry naprieč rôznymi sektormi. Konzultantom bol Arthur Keleti z Voluntary Cyber Defense Collaboration.

Už tradične sú súčasťou projektu aj prednášky pre študentov vysokých škôl. Tentokrát experti Zsolt Illési (Univerzita Dunajváros) a Tomáš Flídr (člen Rady manažérov informačnej bezpečnosti) diskutovali so študentami Corvinus University of Budapest na tému „Krajiny Vyšehradskej štvorky a výzvy v oblasti kybernetickej bezpečnosti“.

FOTOGALÉRIA

SÚVISIACE PROJEKTY