Otvárame prihlášky na Jesennú školu: Učitelia proti dezinformáciam

 

Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI) s podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Nadáciou Friedricha Eberta a Severoatlantickou alianciou (NATO) otvára výzvu na predkladanie prihlášok na :

JESENNÚ ŠKOLU: UČITELIA PROTI DEZINFORMÁCIAM

10. – 12. november 2017, Bratislava

Ak ste stredoškolským učiteľom a zaujíma Vás, ako sa dá bojovať proti novodobým bezpečnostným hrozbám akými sú dezinformácie, falošné správy a propaganda, pripojte sa k ostatným pedagógom z celého Slovenska, ktorí sa stretnú v polovici novembra v Bratislave na víkendovej jesennej škole.

Počas prednášok a tréningov na jesennej škole si rozšírite svoje zručnosti a vedomosti a dozviete sa, ako je možné študentov usmerňovať a navigovať v záplave dezinformácií a falošných správ, ktoré zahlcujú mediálny priestor a sociálne médiá, a ktoré v konečnom dôsledku prispievajú k radikalizácii spoločnosti. Práve pedagógovia sú kľúčovým prvkom pri výchove mládeže – ako prvý kontaktný bod pre získavanie nových informácií a rozvoj kritického myslenia svojich študentov, ktoré je nevyhnutné pre správne pochopenie situácie a filtrovanie nespoľahlivých informácií z rôznych komunikačných kanálov.

Ako sa prihlásiť?

Stiahnite si PRIHLÁŠKU. Vyplnenú a podpísanú nám ju zašlite emailom na info@slovaksecurity.org najneskôr do 23. októbra 2017 (pondelok). Na tejto adrese zodpovieme aj ďalšie otázky. Vybraných účastníkov budeme kontaktovať 23. októbra 2017.

Čo treba spĺňať?

– byť stredoškolským pedagógom;

– mať záujem bojovať proti novodobým hrozbám – dezinformáciám, hoaxom a propagandu;

Koľko stojí účasť na letnej škole?

Účasť je BEZPLATNÁ, v plnej výške hradíme ubytovanie, stravu aj cestovné náklady

NA STIAHNUTIE

         

SÚVISIACE PROJEKTY