Otvárame prihlášky na Jesennú školu: Učitelia proti dezinformáciám (v BSK)

Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI) spolu s Bratislavským samosprávnym krajom organizuje

 JESENNÚ ŠKOLU: UČITELIA PROTI DEZINFORMÁCIÁM

(v Bratislavskom samosprávnom kraji)

18. október 2019, Satori Stage, Bratislava

Ste stredoškolským pedagógom v Bratislavskom samosprávnom kraji a máte záujem získať hodnotné informácie v oblasti novodobých bezpečnostných hrozieb, akými sú dezinformácie, propaganda a falošné správy? Pozývame Vás na jesennú školu, ktorá sa uskutoční počas jedného októbrového dňa v Bratislave.

Počas prednášok a tréningov na jesennej škole si rozšírite svoje zručnosti a vedomosti a dozviete sa, ako je možné študentov usmerňovať a navigovať v záplave dezinformácií a falošných správ, ktoré zahlcujú mediálny priestor a sociálne médiá, a ktoré v konečnom dôsledku prispievajú k radikalizácii spoločnosti. Práve pedagógovia sú kľúčovým prvkom pri výchove mládeže – ako prvý kontaktný bod pre získavanie nových informácií a rozvoj kritického myslenia svojich študentov, ktoré je nevyhnutné pre správne pochopenie situácie a filtrovanie nespoľahlivých informácií z rôznych komunikačných kanálov.

Ďalšie info nahttps://slovaksecurity.org/projects/ucitelia-proti-dezinformaciam/

Ako sa prihlásiť?

Stiahnite si PRIHLÁŠKU. Vyplnenú a podpísanú nám ju zašlite emailom na info@slovaksecurity.org najneskôr do 4. októbra 2019 (piatok). Na tejto adrese zodpovieme aj ďalšie otázky. Vybraných účastníkov budeme kontaktovať 8. októbra 2019.

Čo treba spĺňať?

– byť stredoškolským pedagógom v rámci Bratislavského samosprávneho kraja;

– mať záujem bojovať proti novodobým hrozbám – dezinformáciám, hoaxom a propagande;

Koľko stojí účasť na jesennej škole?

Účasť je BEZPLATNÁ

VŠETKY PROJEKTY